kulki mocy

Dlaczego kulki mocy ?

Bo to samo zdrowie! A bardziej konkretnie? …… Kulki zostały wymyślone jako słodka przekąska, którą można jeść w dowolnych ilościach i która w zasadzie nie może zaszkodzić. Oczywiście jak zawsze istnieją jakieś indywidualne ograniczenia ale chodzi o zasadę ogólną. Przekąska powstała  w oparciu o dobrej klasy daktyle suszone i kombinację ziaren.

A dlaczego daktyle?

Słodkie owoce palmy daktylowej, czyli po prostu daktyle, uznawane są za jeden z najstarszych owoców uprawnych. Palma daktylowa w krajach, gdzie jest uprawiana, dostała nawet przydomek „drzewo życia”. Daktyle mają fantastyczne i niezaprzeczalne właściwości zdrowotne: bogate w błonnik, związki mineralne ( szczególne potas), przeciwutleniacze i salicylany.
Badania wykazały, że spożywanie daktyli przyczynia się do poprawy jakości lipidów we krwi bez podnoszenia poziomu cukru. Daktyle doskonale regulują także pracę jelit, przyśpieszając ich perystaltykę. Daktyle powinny się także znaleźć w diecie osób cierpiących na nadkwasotę, gdyż wykazują właściwości alkalizujące, co powoduje zmniejszenie dolegliwości związanych z nadkwasotą.
Cały skład daktyli powoduje, że regularne ich spożywanie daje energię, nie tuczy, uwalnia układ krwionośny od złego cholesterolu, uzupełnia minerały.

 

 

 

Nasze kulki robione są na bazie całych daktyli i ziaren. W pełni wegańskie, wegetariańskie i co bardzo ważne – bezglutenowe -nie zawierają żadnych  konserwantów. Na zasadzie poprawy prozdrowotnego wpływu na organizm do niektórych rodzajów kulek dodajemy  sok z czarnego bzu (produkowanego u siebie bez użycia  cukru). Ta prosta mieszanina owocowa stanowi jedyne składniki kulek.

Nasiona słonecznika

W naszych kulkach wykorzystujemy łuskane pestki słonecznika. Mają liczne wartości odżywcze, m.inn. witaminę E – są jednym z bogatszych źródeł tej witaminy. Nasiona słonecznika należą do grupy produktów o największej zawartości fitosteroli, substancji, które obniżają poziom złego cholesterolu we krwi oraz chronią przed chorobami serca i rakiem.

Udowodnione działanie odmładzające ziaren słonecznika, działające na odmłodzenie skóry i przeciwdziałanie procesom jej starzenia i wysychania sprawia, że zaleca się jedzenie nawet do 40 g tych ziaren dziennie, (paczka naszych kulek zawiera ok. 25 g ziaren słonecznika).

 

 

Nasiona dyni

Łuskane pestki dyni to kolejny składnik na którym bazujemy przy produkcji kulek. Pestki ( nasiona) dyni mają liczne wartości odżywcze. Są źródłem witamin i minerałów oraz jednym z bogatszych źródeł cynku. Dzięki wysokiej wartości odżywczej wpływają korzystnie na układ krążenia, poprawiają wygląd skóry, włosów, paznokci. Pestki dyni, oprócz kwasów tłuszczowych zawierają mnóstwo witamin:  witamina E, witamina B1, witamina B2, witamina B6, witamina A, witamina C oraz witamina D. Zawarta w pestkach dyni witamina A ma pozytywny wpływ na wzrost kości i zębów. Ponadto utrzymuje dobry stan skóry, włosów i paznokci oraz bierze udział w procesie widzenia i rozróżniania barw.

 

 

Na początku kulki polewane były gorzką czekoladą innych producentów. Stosowanie gorzkiej czekolady, która zawierała oprócz wielu elementów bardzo pozytywnie działających na organizm również cukier i aromaty syntetyczne spowodowało, że postanowiliśmy stworzyć własny produkt.

Dlatego opracowaliśmy własną polewę czekoladową, zupełnie bez dodatków i cukru i konserwantów 🙂

 

 

Starannie dobrana kombinacja składu naszych kulek mocy powoduje, że dają one energię nie powodując zwiększenia poziomu cukrów we krwi.

Dają  efekty odmładzające, poprawiają kondycję naczyń krwionośnych, uzupełniają minerały i efektywnie wspomagają perystaltykę jelit. Cały efekt prozdrowotny nie jest niwelowany żadnym konserwantem.

Zapraszamy do ich wypróbowania 🙂